تبلیغات
مذهبی - دانستنیها (امام حسین)
یکشنبه 10 آذر 1387

دانستنیها (امام حسین)

   نوشته شده توسط: سید محمد اسحاق حسینی    

1-  آیا می دانستید هنگامی که امام حسین به دنیا آمد پیامبر گریه کرد چون جبرئیل به او خبر داد که امت تو او را می کشند ؟

2-  آیا می دانید که هنگام تولد امام حسین (ع) فرشته ها جهت تبریک نزد پیامبر آمدند وفطرس ملکه به برکت توسل به امام حسین شفا پیدا کرد ؟

3-  ایا می دانید که نام امام حسین (ع) را خداوند توسط جبرئیل به پیامبر نازل کرد ؟

4-  ابا می دانستید که پیامبر اکرم (ص)شدیدا امام حسین رادر مقابل  یارانش دوست می داشت و می فرمود خداوند دوست می دارد کسیکه امام حسین (ع) را دوست بدارد ؟

5-  آیا می دانستید که تمام پیامبران الهی از آدم تا خاتم الأنبیاء برا امام حسین گریستند ؟

6-  ایا می دانید که پیامبر اکرم قبل از شهادت امام حسین (ع) در خانه ی همسران خود عزاداری می کرد ؟

7-  آیا می دانستید که پیامبر اکرم (ص) امام حسین (ع)را در پیمان های زیادی شاهد قرار می داد و در جریان مباهله هم با خود می برد ؟

8-  ایا می دانید که پیامبر اکرم شیشه ای پر از خاک را به ام سلمه داد وفرمود هر وقت این خاک تبدیل به خون شد بدان که فرزندم حسین به شهادت رسیده است ؟

9-  ایا می دانید که در دوران خلافت عمر وقتی به مسجد آمد و دید که عمر بالای منبر رفته با صدای بلند فریاد زد از منبر پدرم پائین بیا ؟

10-                   ایا می دانید که امام حسین در کنار پدر خود در جنگهای صفین جمل و نهروان شجاعانه و مردانه می جنگید ؟

11-                   ایا می دانید در جنگ صفین وقتی که سپاه شام اب را بر سپاه امام علی (ع) بستند امام حسین با عده ای توانست آب را بر گرداند و حضرت علی (ع) فرمود این اولین پیروزی به برکت امام حسین (ع) است ؟

12-                   آیا می دانید که امام حسین در کنار برادرش در تمام صحنه ها و وقایع بود ؟

13-                   ایا می دانید که اهل کوفه صد  ها نا مه به امام حسین فرستادندو از او خواستند که به کوفه بیایند تا او را یاری کنند ؟

14-                   ایا می دانید که مهمترین هدف ازقیام   امام حسین (ع) پاکسازی و اصلاح امت پیامبر از فساد وتباهی وانحراف بود ؟

15-                   ایا می دانستید که امام حسین می دانست که در این راه کشته می گردد که بارها آن را بیان کرده بود ؟

16-                   ایا می دانید که علت رفتن امام حسین از مدینه  این بود که حاکم مدینه از حضرت بیعت با یزید فاسد را خواسته بود ؟

17-                   ایا می دانید امام حسین از مکه خارج شد و حج را به جا نیاورد بخاطر این که یزید 30 نفر از مزدوران خود را برای ترور امام آماده کرده بود ؟

18-                   ایا می دانید که 18 هزار نفر در کوفه با مسلم بیعت کردند و مسلم طی نامه ای از امام حسین (ع) خواست که هر چه زود تر به کوفه بیاید

19-                   ایا می دانید که امام حسین در روز دوم محرم به کربلا رسید در حالی که لشگر دشمن کم بود ولی امام حسین جنگ را شروع نکرد ؟


برچسب ها: دانستنیها ،